Gabriela Muskała gościem Salonu Kulturalnego Udostępnij na Facebooku

Gabriela Muskała była specjalnym gościem grudniowego Salonu Kulturalnego organizowanego przez TV ASTA i Regionalne Centrum Kultury. Jeszcze przed rozmową z aktorką, zgromadzeni w sali widowiskowej goście mieli okazję po raz pierwszy w Pile zobaczyć film „Fuga”

Thriller psychologiczny „Fuga” to wynik współpracy aktorki i scenarzystki Gabrieli Muskały oraz reżyserki Agnieszki Smoczyńskiej. Pomysł na dotknięcie tematu fugi dysocjacyjnej zrodził się trzynaście lat temu, kiedy to Gabriela Muskała przez przypadek dowiedziała się o tego typu zaburzeniu

  • Zobaczyłam program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” a w nim twarz kobiety, która przykuła moją uwagę. To była bardzo prosta kobieta. Nie wiedziałam kim ona jest i jak się okazało później, ona również nie wiedziała kim jest. Zobaczyłam w jej oczach pustkę, coś czego nie widziałam w oczach innych ludzi. - na spotkaniu wyznała Gabriela Muskała.

Intrygująca postać ze szklanego ekranu wzmogła w scenarzystce chęć poznania i pokazania prawdziwego życia osób zmagających się z fugą. Efektem tego była inspiracja do napisania scenariusza oraz wybitmne odtworzenie dwuznacznej roli Kingi/Alicji.
 

Galerię z tego wydarzenia można zobaczyć na www.asta24.pl
 

Sponsorem spotkania jest Miasto Piła, Galeria VIVO oraz ASTA-NET.

Salon kulturalny odbywa się pod honorowym patronatem Piotra Głowskiego – prezydenta Miasta Piły.

Powrót do listy aktualności