Specjalny pokaz filmu "Echo" Udostępnij na Facebooku

Za nami zamknięty pokaz filmu Echo produkcji TV ASTA oraz Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Filmowej. W Regionalnym Centrum Kultury spotkali się aktorzy, twórcy i osoby, które przyczyniły się do powstania postromantycznego dramatu.
 
Ponad dwieście osób miało okazję zobaczyć pierwszy w historii TV ASTA i Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Filmowej (SEMiF) krótkometrażowy film „Echo”.

- Początki tego projektu były bardzo kameralne. Myślałem, że to będzie krótki metraż pięciominutowy, zrobiony gdzieś tutaj przez naszą ekipę, po godzinach w jeden weekend. Jak widać trochę się zmieniło – mówi Tomasz Janczar, reżyser i scenarzysta filmu „Echo”.

A zmieniło się niemal wszystko. Zamiast pięciu minut, zgromadzeni mieli okazję zobaczyć blisko trzydzieści minut filmu, w którym zagrali ogólnopolscy aktorzy. W główną rolę wcieliła się aktorka filmowa i teatralna Anna Bieżyńska.

- Jestem bardzo zaskoczona na plus, bo film wyszedł dużo głębiej niż myślałam. Można go odczytać na wiele sposobów, każdy jak chce. W scenariuszu myślałam, że to wyjdzie bardziej konkretniej, że historia będzie przeprowadzona bardziej jeden do jednego, a tu wyszło wielowymiarowo, znaczeniowo i to mnie bardzo cieszy – komentuje aktorka.

W filmie możemy zobaczyć także znanego z filmu „Twój Vincent” oraz „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” aktora Roberta Gulaczyka, który wcielił się w rolę Wachowskiego.

- Jak zaczęły lecieć napisy końcowe to wszystko mi dygotało w środku. Ten film jest fajnie otwarty, jest interpretacyjny. Myślę, że to jest jego duża siła. Bardzo mi się zdjęcia podobały, świetna muzyka, koledzy aktorzy…Jestem bardzo zadowolony, że mogłem w tym wziąć udział – mówi Robert Gulaczyk.

Film „Echo” będzie można ponownie zobaczyć już w sobotę 14 grudnia w Regionalnym Centrum Kultury. Seans otwarty zaplanowany jest na godzinę 17:00. Zapraszamy do pobierania darmowych biletów w kasie RCK w Pile. Uwaga liczba miejsc jest ograniczona.

Galerię ze specjalnego seansu można zobaczyć na portalu asta24.pl

Zapraszamy na oficjalną stronę filmu „Echo”: TU. 
Oraz do obserwacji profili w mediach społecznościowych: Facebook & Instagram
Powrót do listy aktualności