Powstanie Wielkopolskie na liście Polskich Nagród Filmowych Udostępnij na Facebooku

Rok 2019 jest szczególnie ważny dla TV ASTA - firma obchodzi 25-letnie . Pięknym zwieńczeniem tego jubileuszu i niezwykłym wyróżnieniem jest pojawienie się naszych dwóch produkcji o Powstaniu Wielkopolskim na liście filmów kandydujących do Polskich Nagrodód Filmowe ORŁY.

- Na ten moment co roku czeka rzesza wielbicieli polskiego kina. Już 2 marca 2020 roku odbędzie się gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2020, nagród Polskiej Akademii Filmowej. Wcześniej, bo 5 lutego, zostaną ogłoszone nominacje. Zanim jednak to nastąpi, warto przyjrzeć się liście kandydatów do tych prestiżowych nagród. W tym roku członkowie 700-osobowej Akademii w samym tylko w konkursie głównym będą wskazywać swoich faworytów spośród niemal siedemdziesięciu filmów fabularnych, a niemal osiemdziesiąt będzie ubiegało się  o nagrody w kategorii filmów dokumentalnych - możemy przeczytać na stronie Polskich Nagród Filmowych.

Produkcje TV ASTA znalazły się na liście filmów kandydujących w kategorii
Najlepszy Film Dokumentalny. 

...

50. Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież reż. Paweł Różycki
51. Powstanie Wielkopolskie. Czarnków Odzyskany reż. Paweł Różycki
...

Kilka słów o filmie Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież.

Jest 1918 rok, Wielka Wojna dobiega końca a w całej Europie odradza się wiele państw narodowych.  Jednym z nich jest Polska. Jednak nie wszystkie regiony Rzeczypospolitej zostają włączone w granice kraju. W Chodzieży, wielkopolskim miasteczku z blisko 600-letnią historią, konspiratorzy, pod groźbą utraty życia, przygotowują się do wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego (w tej roli, znany z filmu Twój Vincent, Robert Gulaczyk), który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej…


fot. Przedstawiające kulisy powstawania filmu Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież.

Czytaj więcej o filmie -
TU.


fot. Plan zdjęciowy filmu Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież. na zdjęciu od lewej reżyser Paweł Różycki oraz Robert Gulaczyk, odtwórca głównej roli porucznika Włodzimierza Kowalskiego

Klika słów o filmie 
Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany.

Historia dwóch kuzynów, których zaangażowanie i walka włączyły Czarnków w granice tworzącej się II Rzeczpospolitej. Opowiada o ludziach, którzy podjęli walkę o wolną Polskę, aby po ponad 120 latach niewoli ich miasto znalazło się w granicach odradzającego się państwa polskiego. Wątki fabularyzowanego dokumentu opartego o historię działań ppłk. Zdzisława Ostrowskiego i jego kuzyna Włodzimierza Raczyńskiego zostały również wzbogacone o materiały i archiwalia powstańcze. Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie przywróciło Wielkopolskę Polsce, a w dolinie Noteci została przeprowadzona granica polsko-niemiecka. Sam Czarnków dzięki heroicznej walce powstańczej finalnie znalazł się w granicach II Rzeczpospolitej.

Wszystkie filmy produkcji TV ASTA możecie zobaczyć TU


fot. Plan zdjęciowy filmu Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany.

Nasze filmy możecie także oglądać na VOD.pl

Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież. TU.
Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany. TU.


fot. Plan zdjęciowy filmu Powstanie Wielkopolskie. Czarnków odzyskany.

 
Powrót do listy aktualności