Karnet Kulturalny - Karnet Kulturalny 25.05.2018

Opis odcinka

Wystawa „Niezwykłości rozmaite” autorstwa artysty plastyka - Jana Wasińskiego. Fenomen powstawania mitów i legend, ponadczasowych symboli to kluczowe zagadnienia w jego twórczości. O inspiracjach alegoriami w pierwszej części programu. Oprócz tego porozmawiamy o literaturze, ale dosyć odmiennej od tej, która do tej pory była prezentowana w Karnecie Kulturalnym. Mowa o książce Magdy Omilianowicz „Bestia: studium zła”. To historia Leszka Pękalskiego - zabójcy, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw.<br><br><br><br><br>

Opis odcinka

Wystawa „Niezwykłości rozmaite” autorstwa artysty plastyka - Jana Wasińskiego. Fenomen powstawania mitów i legend, ponadczasowych symboli to kluczowe zagadnienia w jego twórczości. O inspiracjach alegoriami w pierwszej części programu. Oprócz tego porozmawiamy o literaturze, ale dosyć odmiennej od tej, która do tej pory była prezentowana w Karnecie Kulturalnym. Mowa o książce Magdy Omilianowicz „Bestia: studium zła”. To historia Leszka Pękalskiego - zabójcy, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw.

Opis programu

Realizowany z dużym pietyzmem magazyn kulturalny, w którym najważniejszą rolę odgrywa sztuka i kultura. Program zawiera również recenzje, zapowiedzi imprez kulturalnych i rozrywkowych, informacje gdzie warto być i czego nie można przegapić.