Krajna Edukacji. Powiew natury

Krajna Edukacji. Powiew natury

W celu uzyskania dostępu do płatnej części serwisu (transmisji online TV ASTA oraz archiwum materiałów TV ASTA) w poniższym polu wprowadź kod dostępu.

Aby uzyskać kod dostępu do wszystkich materiałów ważny 24 godziny wyślij SMS na numer 73068 o treści AP.TVA1 - w ciągu kilku sekund otrzymasz zwrotnie kod umożliwiający dostęp do płatnej części serwisu. Koszt SMS - 3,69 zł brutto.

Możesz również uzyskać dostęp na 30 dni, w tym celu wystarczy wysłać SMS na numer 91958 o treści AP.TVA2 - koszt SMS - 23,37 zł brutto.

Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).

Usługę SMS PREMIUM obsługuje CTM Mobiltek.

Dane właściciela serwisu: TV ASTA Sp. z o.o., ul. Drygasa 29, 64-920 Piła.​

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Jeżeli chcesz złożyć reklamację działania usługi SMS PREMIUM kliknij tutaj.

UWAGA! Usługa jest bezpłatna dla abonentów posiadających Internet w ASTA-NET!

Opis odcinka

Trzyodcinkowa seria przedstawia unikalną przyrodę Krajny, regionu leżącego na prawym brzegu Noteci, pomiędzy Wielkopolską a Pomorzem. Krajna to przykład na harmonijne współistnienie człowieka i natury.

Kontynuując spływ Łobzonką dowiemy się jaka jest rola zbiorników zaporowych i przepławek budowanych przy progach i tamach. W Łobżenicy i Wyrzysku opowiemy, jak dbając o jakość powietrza ograniczać niskie emisje oraz jak zrekultywować dawne wysypiska śmieci. Nieczynna piaskownia będzie miejscem lekcji geologii i zoologii. Odwiedzimy też morenowe wzgórza nad doliną Noteci, które są miejscem zabiegów chroniących rzadki gatunek drzewa – jarzęba brekinii. W dolinie rzeki znajdziemy historyczne przykłady krajobrazu kulturowego: skansen ludowy w Osieku, unikalną faszynowo-iglicową śluzę rzeczną i sieć kolejki wąskotorowej. Zobaczymy też żyjące wśród łozowisk łosie.


Galeria

Opis programu

Trzyodcinkowa seria przedstawia unikalną przyrodę Krajny, regionu leżącego na prawym brzegu Noteci, pomiędzy Wielkopolską a Pomorzem. Krajna to przykład na harmonijne współistnienie człowieka i natury. Kontynuując spływ Łobzonką dowiemy się jaka jest rola zbiorników zaporowych i przepławek budowanych przy progach i tamach. W Łobżenicy i Wyrzysku opowiemy, jak dbając o jakość powietrza ograniczać niskie emisje oraz jak zrekultywować dawne wysypiska śmieci. Nieczynna piaskownia będzie miejscem lekcji geologii i zoologii. Odwiedzimy też morenowe wzgórza nad doliną Noteci, które są miejscem zabiegów chroniących rzadki gatunek drzewa – jarzęba brekinii. W dolinie rzeki znajdziemy historyczne przykłady krajobrazu kulturowego: skansen ludowy w Osieku, unikalną faszynowo-iglicową śluzę rzeczną i sieć kolejki wąskotorowej. Zobaczymy też żyjące wśród łozowisk łosie.