Odkryj nurkowanie HSA - Odkryj nurkowanie HSA

Opis odcinka

<p>Być może wydaje się, że nurkowanie nie jest dla osób niepełnosprawnych. Kilkadziesiąt kilogramów sprzętu, zakładanie skafandra i maski, oddychanie pod wodą, wskakiwanie i wychodzenie z wody – to wszystko są ogromne wyzwania... Jednak nie należy oceniać możliwości na podstawie sprawności ruchowej danej osoby na powierzchni. Woda to zupełnie inny świat. Nurkowanie to wspaniała forma fizjoterapii, która może stać się pasją i towarzyszyć ludziom przez całe życie.Główne przesłanie filmu to: „Niezależnie od tego, jaką masz niepełnosprawność, jakie masz ograniczenia - naprawdę możesz żyć pełnią aktywnego życia. Może czasami będziemy musieli pomóc Ci w transporcie, przeniesieniu sprzętu czy organizacji zajęć dla twojej rodziny, ale umożliwimy Ci realizację pasji, w kontakcie z przyrodą, z samodzielnością dostępną tylko w kosmosie lub pod wodą.”</p>

Opis odcinka

Być może wydaje się, że nurkowanie nie jest dla osób niepełnosprawnych. Kilkadziesiąt kilogramów sprzętu, zakładanie skafandra i maski, oddychanie pod wodą, wskakiwanie i wychodzenie z wody – to wszystko są ogromne wyzwania... Jednak nie należy oceniać możliwości na podstawie sprawności ruchowej danej osoby na powierzchni. Woda to zupełnie inny świat. Nurkowanie to wspaniała forma fizjoterapii, która może stać się pasją i towarzyszyć ludziom przez całe życie.Główne przesłanie filmu to: „Niezależnie od tego, jaką masz niepełnosprawność, jakie masz ograniczenia - naprawdę możesz żyć pełnią aktywnego życia. Może czasami będziemy musieli pomóc Ci w transporcie, przeniesieniu sprzętu czy organizacji zajęć dla twojej rodziny, ale umożliwimy Ci realizację pasji, w kontakcie z przyrodą, z samodzielnością dostępną tylko w kosmosie lub pod wodą.”

Opis programu

Film przedstawia podstawowe elementy nurkowania, z uwzględnieniem potrzeb osób z różnego rodzajami niepełnosprawnościami. Ukazuje bohaterów jako osoby, co prawda o specjalnych potrzebach (w zakresie doboru technik nurkowania czy stosowanego sprzętu lub udzielanej pomocy), ale jako ludzi silnych i zdeterminowanych do eksploracji podwodnego świata.


Organizacja HSA zrzesza niepełnosprawnych nurków, instruktorów i osoby wspierające, aby umożliwić ludziom z niepełnosprawnościami uczestnictwo w skutecznym szkoleniu, nurkowaniu a finalnie certyfikacji.