Prosto z mostu - Prosto z mostu 05.05.2021 Katarzyna Włodkowska

Opis odcinka

<p>Katarzyna Włodkowska, polonistka z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile odpowiada na pytania, czym jest egzamin maturalny dla osoby, która przeżywa ją co roku wraz z uczniami? Jak można było pomóc uczniom podczas pandemii przed rozpoczęciem egzaminu? Dlaczego szkoła nie uczy uczyć i czy ten problem można rozwiązać? Czy obiegowa opinia, że matura to najważniejszy egzamin w życiu jest mitem? Szkoła to tak naprawdę etap życia?</p>

Opis odcinka

Katarzyna Włodkowska, polonistka z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile odpowiada na pytania, czym jest egzamin maturalny dla osoby, która przeżywa ją co roku wraz z uczniami? Jak można było pomóc uczniom podczas pandemii przed rozpoczęciem egzaminu? Dlaczego szkoła nie uczy uczyć i czy ten problem można rozwiązać? Czy obiegowa opinia, że matura to najważniejszy egzamin w życiu jest mitem? Szkoła to tak naprawdę etap życia?

Opis programu

Program, w którym do odpowiedzi wywołamy ważne osobistości życia publicznego w naszym regionie. Zadajemy trudne pytania o sprawy bieżące z naszego podwórka i meandry ogólnopolskiej polityki.