Reporterzy - Reporterzy 07.05.2018

Opis odcinka

Piete Kuhr znana na świecie awangardowa tancerka pod pseudonimem Jo Mihaly ma swoją tablicę w Pile. Na budynku, w którym w 1902 roku przyszła na świat, odsłonięto pamiątkową tablicę<strong>.  </strong>Piete Kuhr w Pile pisała swój dziennik wojenny. Zaczęła w pierwszych dniach I wojny światowej, gdy miała 12 lat. To najsławniejszy dziennik opisujący wojnę przez dziecko. To także manifest pacyfistyczny, a także historyczne świadectwo opowiadające o życiu pilan w latach 1914-1918. 

Opis odcinka

Piete Kuhr znana na świecie awangardowa tancerka pod pseudonimem Jo Mihaly ma swoją tablicę w Pile. Na budynku, w którym w 1902 roku przyszła na świat, odsłonięto pamiątkową tablicę.  Piete Kuhr w Pile pisała swój dziennik wojenny. Zaczęła w pierwszych dniach I wojny światowej, gdy miała 12 lat. To najsławniejszy dziennik opisujący wojnę przez dziecko. To także manifest pacyfistyczny, a także historyczne świadectwo opowiadające o życiu pilan w latach 1914-1918. 

Opis programu

Dziennikarze pojawiają się wszędzie tam gdzie jest potrzebna pomoc. Przedstawiają historię i dramaty zwykłych ludzi. Pokonują absurdy, pomagają pokrzywdzonym przez los, wykorzystanym i bezbronnym. Dla wielu widzów program jest ostatnią szansą na sprawiedliwość i pomoc.