Salon Kulturalny - Salon Kulturalny Jan Komasa 29.09.2014

W celu uzyskania dostępu do płatnej części serwisu (transmisji online TV ASTA oraz archiwum materiałów TV ASTA) w poniższym polu wprowadź kod dostępu.

Aby uzyskać kod dostępu do wszystkich materiałów ważny 24 godziny wyślij SMS na numer 73068 o treści AP.TVA1 - w ciągu kilku sekund otrzymasz zwrotnie kod umożliwiający dostęp do płatnej części serwisu. Koszt SMS - 3,69 zł brutto.

Możesz również uzyskać dostęp na 30 dni, w tym celu wystarczy wysłać SMS na numer 92058 o treści AP.TVA2 - koszt SMS - 24,60 zł brutto.

Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).

Usługę SMS PREMIUM obsługuje CTM Mobiltek.

Dane właściciela serwisu: TV ASTA Sp. z o.o., ul. Drygasa 29, 64-920 Piła.​

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Jeżeli chcesz złożyć reklamację działania usługi SMS PREMIUM kliknij tutaj.

UWAGA! Usługa jest bezpłatna dla abonentów posiadających Internet w ASTA-NET!

Opis odcinka

<p><span>Gościem XII Salonu Kulturalnego był twórca filmu <strong>"Miasto 44" Jan Komasa.</strong> Spotkanie odbyło się 29 września 2014 roku w kinie Helios i zostało poprzedzone projekcją właśnie tego filmu<strong>.<br></strong></span></p> <p>„Miasto 44” to film, który opowiada o Powstaniu Warszawskim w niespotykany dotąd sposób. Mówi o miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha powstanie.</p> <p><span>– <i>Przygotowując się do filmu, rozmawiałem z powstańcami. Jeden z nich powiedział, że jeśli zrobię z powstańców pomnik to przegram, jeśli obrzucę ich błotem też.Trzeba było znaleźć inny patent. Takim rozwiązaniem okazała się historia miłosna, na której film jest oparty</i> – mówił Jan Komasa w trakcie Salonu Kulturalnego.</span></p> <br><br><br><br>

Opis odcinka

Gościem XII Salonu Kulturalnego był twórca filmu "Miasto 44" Jan Komasa. Spotkanie odbyło się 29 września 2014 roku w kinie Helios i zostało poprzedzone projekcją właśnie tego filmu. „Miasto 44” to film, który opowiada o Powstaniu Warszawskim w niespotykany dotąd sposób. Mówi o miłość dwojga młodych ludzi zostaje wystawiona na próbę, gdy 1 sierpnia 1944 wybucha powstanie. – Przygotowując się do filmu, rozmawiałem z powstańcami. Jeden z nich powiedział, że jeśli zrobię z powstańców pomnik to przegram, jeśli obrzucę ich błotem też.Trzeba było znaleźć inny patent. Takim rozwiązaniem okazała się historia miłosna, na której film jest oparty – mówił Jan Komasa w trakcie Salonu Kulturalnego.

Opis programu

Spotkania z wybitnymi postaciami polskiego kina poprzedzone projekcją filmu z udziałem bohatera spotkania. Holland, Smarzowski, Więckiewicz, Dorociński, Stuhr – to tylko niektóre nazwiska znamienitych gości salonu.