Salon Kulturalny - Salon Kulturalny Krzysztof Zanussi 04.12.2014

W celu uzyskania dostępu do płatnej części serwisu (transmisji online TV ASTA oraz archiwum materiałów TV ASTA) w poniższym polu wprowadź kod dostępu.

Aby uzyskać kod dostępu do wszystkich materiałów ważny 24 godziny wyślij SMS na numer 73068 o treści AP.TVA1 - w ciągu kilku sekund otrzymasz zwrotnie kod umożliwiający dostęp do płatnej części serwisu. Koszt SMS - 3,69 zł brutto.

Możesz również uzyskać dostęp na 30 dni, w tym celu wystarczy wysłać SMS na numer 92058 o treści AP.TVA2 - koszt SMS - 24,60 zł brutto.

Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).

Usługę SMS PREMIUM obsługuje CTM Mobiltek.

Dane właściciela serwisu: TV ASTA Sp. z o.o., ul. Drygasa 29, 64-920 Piła.​

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Jeżeli chcesz złożyć reklamację działania usługi SMS PREMIUM kliknij tutaj.

UWAGA! Usługa jest bezpłatna dla abonentów posiadających Internet w ASTA-NET!

Opis odcinka

<p>Gościem Salonu Kulturalnego był reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbyło się 4 grudnia 2014 roku w Teatrze Miejskim w Pile i zostało poprzedzone projekcją filmu "Obce ciało".</p> <p>Film opowiada o losach Angelo i Kasi, którzy zakochują się w sobie podczas pobytu we Włoszech. Nieoczekiwanie dziewczyna wraca do Polski i chce wstąpić do klasztoru.</p> <p>Na Salonie Kulturalnym Krzysztof Zanussi opowiadał m.in. o kłopotach z pozyskaniem funduszy na film, co wiązało się z niechęcią “środowisk feministycznych” do jego osoby. Odniósł się również do wielu krytycznych opinii na temat filmu, w których twierdzono, że nie płynie on z prądem. – <i>Ale przecież nie chodzi o to, żeby reżyser szedł z prądem, ale właśnie pod prąd</i> – mówił Zanussi.</p> <br><br><br><br>

Opis odcinka

Gościem Salonu Kulturalnego był reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbyło się 4 grudnia 2014 roku w Teatrze Miejskim w Pile i zostało poprzedzone projekcją filmu "Obce ciało". Film opowiada o losach Angelo i Kasi, którzy zakochują się w sobie podczas pobytu we Włoszech. Nieoczekiwanie dziewczyna wraca do Polski i chce wstąpić do klasztoru. Na Salonie Kulturalnym Krzysztof Zanussi opowiadał m.in. o kłopotach z pozyskaniem funduszy na film, co wiązało się z niechęcią “środowisk feministycznych” do jego osoby. Odniósł się również do wielu krytycznych opinii na temat filmu, w których twierdzono, że nie płynie on z prądem. – Ale przecież nie chodzi o to, żeby reżyser szedł z prądem, ale właśnie pod prąd – mówił Zanussi.

Opis programu

Spotkania z wybitnymi postaciami polskiego kina poprzedzone projekcją filmu z udziałem bohatera spotkania. Holland, Smarzowski, Więckiewicz, Dorociński, Stuhr – to tylko niektóre nazwiska znamienitych gości salonu.