Salon Kulturalny - Salon Kulturalny Krzysztof Zanussi 04.12.2014

Opis odcinka

<p>Gościem Salonu Kulturalnego był reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbyło się 4 grudnia 2014 roku w Teatrze Miejskim w Pile i zostało poprzedzone projekcją filmu "Obce ciało".</p> <p>Film opowiada o losach Angelo i Kasi, którzy zakochują się w sobie podczas pobytu we Włoszech. Nieoczekiwanie dziewczyna wraca do Polski i chce wstąpić do klasztoru.</p> <p>Na Salonie Kulturalnym Krzysztof Zanussi opowiadał m.in. o kłopotach z pozyskaniem funduszy na film, co wiązało się z niechęcią “środowisk feministycznych” do jego osoby. Odniósł się również do wielu krytycznych opinii na temat filmu, w których twierdzono, że nie płynie on z prądem. – <i>Ale przecież nie chodzi o to, żeby reżyser szedł z prądem, ale właśnie pod prąd</i> – mówił Zanussi.</p> <br><br><br><br>

Opis odcinka

Gościem Salonu Kulturalnego był reżyser i scenarzysta filmowy Krzysztof Zanussi. Spotkanie odbyło się 4 grudnia 2014 roku w Teatrze Miejskim w Pile i zostało poprzedzone projekcją filmu "Obce ciało". Film opowiada o losach Angelo i Kasi, którzy zakochują się w sobie podczas pobytu we Włoszech. Nieoczekiwanie dziewczyna wraca do Polski i chce wstąpić do klasztoru. Na Salonie Kulturalnym Krzysztof Zanussi opowiadał m.in. o kłopotach z pozyskaniem funduszy na film, co wiązało się z niechęcią “środowisk feministycznych” do jego osoby. Odniósł się również do wielu krytycznych opinii na temat filmu, w których twierdzono, że nie płynie on z prądem. – Ale przecież nie chodzi o to, żeby reżyser szedł z prądem, ale właśnie pod prąd – mówił Zanussi.

Opis programu

Spotkania z wybitnymi postaciami polskiego kina poprzedzone projekcją filmu z udziałem bohatera spotkania. Holland, Smarzowski, Więckiewicz, Dorociński, Stuhr – to tylko niektóre nazwiska znamienitych gości salonu.