Salon Kulturalny - Salon Kulturalny Wojciech Smarzowski 11.10.2016

Opis odcinka

<p>We wtorek, 11 października 2016 r. w Kinie Helios w Pile odbył się Salon Kulturalny. Spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim poprzedziła projekcja filmu pt. „Wołyń”.</p> <p>„Wołyń” to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku.</p> <p><span>– <i>Ten film miał być i jest antywojenny w przesłaniu, nie chcę by politycy jakiejkolwiek opcji go zawłaszczali, to nie jest film lewacki, ani prawicowy, on jest antywojenny</i> – podkreślał na spotkaniu Wojciech Smarzowski.</span></p> <br><br><br><br>

Opis odcinka

We wtorek, 11 października 2016 r. w Kinie Helios w Pile odbył się Salon Kulturalny. Spotkanie z reżyserem Wojciechem Smarzowskim poprzedziła projekcja filmu pt. „Wołyń”. „Wołyń” to epicki dramat historyczny, który rozgrywa się w małej wiosce, zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów, położonej w południowo-zachodniej części tej krainy. Akcja filmu obejmuje okres 6 lat, od wiosny 1939 do lata 1945 roku. – Ten film miał być i jest antywojenny w przesłaniu, nie chcę by politycy jakiejkolwiek opcji go zawłaszczali, to nie jest film lewacki, ani prawicowy, on jest antywojenny – podkreślał na spotkaniu Wojciech Smarzowski.

Opis programu

Spotkania z wybitnymi postaciami polskiego kina poprzedzone projekcją filmu z udziałem bohatera spotkania. Holland, Smarzowski, Więckiewicz, Dorociński, Stuhr – to tylko niektóre nazwiska znamienitych gości salonu.