W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Chrzest Polski

W Wielkopolsce zaczęła się Polska

W celu uzyskania dostępu do płatnej części serwisu (transmisji online TV ASTA oraz archiwum materiałów TV ASTA) w poniższym polu wprowadź kod dostępu.

Aby uzyskać kod dostępu do wszystkich materiałów ważny 24 godziny wyślij SMS na numer 73068 o treści AP.TVA1 - w ciągu kilku sekund otrzymasz zwrotnie kod umożliwiający dostęp do płatnej części serwisu. Koszt SMS - 3,69 zł brutto.

Możesz również uzyskać dostęp na 30 dni, w tym celu wystarczy wysłać SMS na numer 91958 o treści AP.TVA2 - koszt SMS - 23,37 zł brutto.

Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).

Usługę SMS PREMIUM obsługuje CTM Mobiltek.

Dane właściciela serwisu: TV ASTA Sp. z o.o., ul. Drygasa 29, 64-920 Piła.​

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Jeżeli chcesz złożyć reklamację działania usługi SMS PREMIUM kliknij tutaj.

UWAGA! Usługa jest bezpłatna dla abonentów posiadających Internet w ASTA-NET!

Opis odcinka

Geneza przyjęcia przez Mieszka I chrztu i powstania państwa polskiego. Film ukazuje wybór księcia między dawną wiarą ojców, a przyszłością ludu Polan.  Którą drogą pójść aby zapewnić byt poddanym przez następne wieki, drogą chrześcijaństwa zachodniego, chrześcijaństwa wschodniego czy drogą poprzedniej wiary? I to wszystko  w niesprzyjających okolicznościach politycznych. To film o początku naszej współczesnej tradycji i kultury. A wszystko to rozpoczęło się w Wielkopolsce.

Opis programu

Geneza przyjęcia przez Mieszka I chrztu i powstania państwa polskiego. Film ukazuje wybór księcia między dawną wiarą ojców, a przyszłością ludu Polan. Którą drogą pójść aby zapewnić byt poddanym przez następne wieki, drogą chrześcijaństwa zachodniego, chrześcijaństwa wschodniego czy drogą poprzedniej wiary? I to wszystko w niesprzyjających okolicznościach politycznych. To film o początku naszej współczesnej tradycji i kultury. A wszystko to rozpoczęło się w Wielkopolsce.