W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Od Popiela do Mieszka

W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Od Popiela do Mieszka

W celu uzyskania dostępu do płatnej części serwisu (transmisji online TV ASTA oraz archiwum materiałów TV ASTA) w poniższym polu wprowadź kod dostępu.

Aby uzyskać kod dostępu do wszystkich materiałów ważny 24 godziny wyślij SMS na numer 73068 o treści AP.TVA1 - w ciągu kilku sekund otrzymasz zwrotnie kod umożliwiający dostęp do płatnej części serwisu. Koszt SMS - 3,69 zł brutto.

Możesz również uzyskać dostęp na 30 dni, w tym celu wystarczy wysłać SMS na numer 91958 o treści AP.TVA2 - koszt SMS - 23,37 zł brutto.

Usługa dostępna jest u wszystkich operatorów (T-mobile, Plus, Play, Orange).

Usługę SMS PREMIUM obsługuje CTM Mobiltek.

Dane właściciela serwisu: TV ASTA Sp. z o.o., ul. Drygasa 29, 64-920 Piła.​

Zapoznaj się z regulaminem usługi. Jeżeli chcesz złożyć reklamację działania usługi SMS PREMIUM kliknij tutaj.

UWAGA! Usługa jest bezpłatna dla abonentów posiadających Internet w ASTA-NET!

Opis odcinka

Mroczne i pełne tajemnic czasy wczesnopiastowskie. Film przenosi widza w czasy Popiela, według legendy obalonego przez przedstawiciela państwa Polan i zjedzonego przez myszy.  Przedstawia kolejnych władców takich jak legendarnego Piasta zwanego Kołodziejem, Siemowita, Lestka, Siemomysła czyli ojca Mieszka I.  Aż finalnie prezentuje samego Mieszka I, który przyjął chrzest, co  uważane jest za początek państwa polskiego. Film edukacyjny ukazujący historię taką jaka była w oparciu o kronikarskie źródła historyczne. Władcy bez tajemnic, ze swoimi wadami i zaletami. Czasy, w których działy się rzeczy piękne i straszne.

Opis programu

Mroczne i pełne tajemnic czasy wczesnopiastowskie. Film przenosi widza w czasy Popiela, według legendy obalonego przez przedstawiciela państwa Polan i zjedzonego przez myszy. Przedstawia kolejnych władców takich jak legendarnego Piasta zwanego Kołodziejem, Siemowita, Lestka, Siemomysła czyli ojca Mieszka I. Aż finalnie prezentuje samego Mieszka I, który przyjął chrzest, co uważane jest za początek państwa polskiego. Film edukacyjny ukazujący historię taką jaka była w oparciu o kronikarskie źródła historyczne. Władcy bez tajemnic, ze swoimi wadami i zaletami. Czasy, w których działy się rzeczy piękne i straszne.